FIDE.PL

Menu

Szukaj

Kahla - niemiecka porcelana

Marka Kahla jest jednym z głównych producentów porcelany w Niemczech. Może poszczycić się ponad 170-letnią tradycją, rzeszą zadowolonych klientów z 60 krajów świata oraz ponad 90 nagrodami za innowacyjny design.

Naczynia sygnowane logiem tej niemieckiej firmy sprawiają, że podawany w nich posiłek jest nie tylko ucztą dla podniebienia, ale działa na wszystkie zmysły. Efektowne, nierzadko bardzo pomysłowe i oryginalne wzornictwo i piękne kształty cieszą oczy, połączenie szlachetnej porcelany i mięciutkiego aksamitu sprawia, że naczynia Touch! są wyjątkowo miłe w dotyku, specjalnie wyprofilowane filiżanki z kolekcji Café Sommelier pozwalają wydobyć całe bogactwo aromatu z ulubionej kawy, a elementy serii Magic Grip dzięki podstawkom pokrytym silikonem można cicho odstawić nawet na szklany blat, nie zakłócając popołudniowego relaksu przy stole.

Naczynia marki Kahla wykonane są z porcelany twardej, wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze. Porcelana twarda jest nieprzezroczysta, wyróżnia się czystym odcieniem bieli, a ponadto jest gęstsza, a co za tym idzie, bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia niż inne rodzaje tego szlachetnego tworzywa. Dzięki temu naczynia można bezpiecznie myć w zmywarce, są także przystosowane do używania w kuchence mikrofalowej, a nawet w piekarniku.

Niemiecka marka stawia na młodych designerów i jest otwarta na świeże pomysły, czego dowodem są warsztaty dla artystów i projektantów, podczas których mogą puścić wodze fantazji, tworząc projekty nieograniczone wymaganiami rynku. Najciekawsze z nich są realizowane w ramach kolekcji Atelier, z roku na rok poszerzającej się o nowe, unikalne produkty. Jednak główną projektantką marki jest Barbara Schmidt. Jej innowacyjne pomysły sprawiają, że firma idzie z duchem czasu, a użytkownicy dostają do rąk funkcjonalne produkty, które potęgują radość ze wspólnych spotkań przy stole.

Kahla jest firmą przyjazną środowisku. Strategia zrównoważonego rozwoju Kahla pro Eco zakłada wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas procesu produkcji, co pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla, a dzięki własnym studniom i oczyszczalniom firma oszczędza miliony litrów wody rocznie. Warto dodać, że produkty wytwarzane są wyłącznie w Niemczech.

Wśród kolekcji Kahla nie ma takiej, która nie zostałaby doceniona przez ekspertów w dziedzinie designu. Good Design Award, Red Dot, Design Plus, #Form, iF Product Design – to tylko niektóre z nagród, które były niejednokrotnie przyznawane marce za doskonałe wzornictwo i nowoczesne rozwiązania.strona mobilnastrona klasyczna


Anuluj