FIDE.PL

Menu

Szukaj

Guzzini

Włoski producent Guzzini specjalizuje się w wytwarzaniu stylowych akcesoriów do kuchni i jadalni z tworzywa sztucznego. Wykorzystywane materiały są wytrzymałe i odporne na zarysowania, co zapewnia produktom jakość i długotrwałą estetykę. Ważne dla marki jest także dbałość o środowisko – tworzywa są całkowicie nietoksyczne i w 100% odnawialne. Przede wszystkim jednak liczy się użytkowość: akcesoria są wygodne i łatwe w czyszczeniu (są przystosowane do mycia w zmywarce) aby mogły towarzyszyć użytkownikom w codziennych czynnościach w domostwach na całym świecie.

Historia marki rozpoczęła się w Argentynie, gdy Enrico Guzzini rozwinął sztukę rzeźbienia w bawolich rogach. Gdy w 1912 roku powrócił do Włoch, sprzedawał ręcznie robione przedmioty, jednocześnie starając się przekazać wiedzę i umiejętności swoim dzieciom. Wiele lat później trzej bracia Guzzini, doświadczeni już w łączeniu użytkowości z atrakcyjnym wyglądem, rozpoczęli produkcję akrylowych akcesoriów na szeroką skalę.

Na przestrzeni lat z firmą Guzzini często wiązane było słowo „pierwsi” – jako pierwsi wykorzystywali wiele nowych technologii formowania plastiku, takich jak termoformowanie czy formowanie wtryskowe, do produkcji akcesoriów kuchennych. Gdy Raimondo Guzzini, przedstawiciel trzeciego pokolenia rodziny Guzzini, zrozumiał wagę designu w produkcji przedmiotów do domu, sprowadził do włoskiej Marchii najlepszych artystów i projektantów. Od tamtej pory firma nieprzerwanie produkuje stylowe, funkcjonalne, a przede wszystkim niebanalne akcesoria.strona mobilnastrona klasyczna


Anuluj